8. ročník volejbalového turnaja Gala world cup Moldava

V sobotu a v nedeľu 16-17. augusta zorganizoval Športový klub Bodva v aréne pod kopcom volejbalový turnaj Gala world cup Moldava, v rámci ktorého sa súťažilo o Pohár amatérskeho majstra ŠK Bodva. Myšlienku športu pre všetkých napĺňa toto športové podujatie už osem rokov. Aj tento krát sa na ňom zúčastnili zmiešané tímy z rôznych kútov Slovenska. Bilancia bola 14 zapojených družstiev. Keďže išlo o mix turnaj, podmienkou účasti boli minimálne dvaja hráči ženského pohlavia.

 

Nepriaznivá predpoveď počasia potrápila organizátorov, ktorí museli zabezpečiť všetky moldavské telocvične, ale mala aj dopad na účasť, keď sa v piatok kvôli počasiu odhlásilo pomerne veľa tímov. Počasie však vyšlo skoro na jednotku a na mnohých hráčoch dokonca zanechalo opálené tváre.

 

V sobotu sa za príjemného slnečného dňa odohrali zápasy v základných skupinách, po nich ešte jeden súboj z nedeľňajších. Večer pre stanujúcich hráčov, ktorí ostali v aréne, organizátori pripravili tombolu a večernú zábavu. Tá sa konala do polnoci, aby sa tí, ktorí chcú v nedeľu uhrať finálové výsledky, mohli pokojne vyspať, oddýchnuť si.

 

V nedeľu ráno sa štartovalo o deviatej hodine. Postupujúce družstvá hrali v dvoch skupinách a súperili o prvé dve priečky v nich, z ktorých postupovali do semifinále. Ostatné tímy pokračovali v bojoch o umiestnenie.

 

Do semifinále sa prebojovali družstvá Japonské pole, Drobci, Ferneťáci a Na škvare. Z nich sa na treťom mieste umiestnili Ferneťáci z Gelnice na druhom Drobci z Liptovského Mikuláša. Na prvú priečku sa dostalo Japonské pole, ktoré obhájilo svoj vlaňajší titul a je nositeľom Pohára amatérskeho majstra ŠK Bodva.

 

Dve najsilnejšie mužstvá tohto turnaja sa už niekoľko rokov držia pravidla nie je dôležité zúčastniť sa, ale vyhrať. Možno to je dôvod, prečo sa vo finále ocitli už niekoľkokrát.

 

Najbližší volejbalový turnaj ŠK Bodva sa uskutoční v rámci športových dní 20.9 v Športovom centre Aréna pod kopcom, ktorý je tiež finálovým turnajom ŠK Bodva volley cupu.

 

Turnaj Gala world cup Moldava sa po ôsmich rokoch stal populárnym a záujem zo strany verejnosti sa zdvojnásobil, preto sme sa rozhodli zorganizovať v poradí už jeho 9. ročník, ktorý sa v roku 2015 uskutoční 15.-16. augusta. Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčom!

 

Video z turnaja a rozhovori hráčov z mestskej televízie Vám predstavíme začiatkom septembra.

 

Celkové poradie:

1. Japonské pole (MnB,PO)

2. Drobci (LM)

3. Ferneťáci (GL)

4. Na Škvare (SNV)

5. Názov nie je podstatný (KE)

6. Bukefalos (MnB, KE)

7. Mlatičky (HE) 8. Gmt (MnB)

9. Pozbieranci (MnB)

10. Uchyláci (KE)

11. Priaznivci (KE)

12. 7ss (KE)

13. Smajlíci (PO)

14. Kamčatka (MnB,KE)


Foto: ŠK BODVA

 


FOTOGALÉRIA klikni tu


Pridajte prvý príspevok do diskusie

Meno, priezvisko:

Správa:
picleftrightclosefacebook