Severská desiatka

Mestská časť Košice – Sever usporiadala dňa 23.mája 2014 prekrásny pretek s názvom Severská desiatka. Pôvodný termín behu bol naplánovaný dňa 16.5.2014 , ale organizátori boli nútení pretek preložiť z dôvodu nepriaznivého počasia a veternej smršte. Trať bola neprechodná a zahataná stromami. Klobúk dole ako to organizátori za týždeň zvládli a trasu sprejazdnili a vyčistili. Trasa behu viedla cez les po spojnici Bankov – Alpinka a späť. Dĺžka behu bola 10km a behali sa 2 kolá, keďže náučný chodník meria 5km. Povrch trate bol čisto asfaltový. Štart preteku bol o 17:30 hod. za prekrásneho a slnečného počasia čo pre bežcov až také ideálne nie je. Na pretek sa však postavilo celkovo 107 bežcov. Medzi nimi nechýbal ani zástupca klubu ŠK BODVA MOLDAVA a predseda Moldavskej bežeckej ligy Róbert Boros, ktorý 10km trať zvládol v čase 44min. a 17sekúnd. Vynikajúci a prekrásny pretek v prírode sa konal po druhý krát, čiže slávil svoj 2. ročník a bol organizačne zvládnutý výborne. Tešíme sa o rok na 3. ročníku Severskej desiatky.