Šk Bodva v letnej škole kanoistiky

Športový klub Bodva Vás srdečne pozýva na kurz kanoistiky.

Odchod z Moldavy 1.7.2015 o 10:00hod.

Viac informácií : KANOISTIKA@SKBODVA.SK

 

Propozície:

Kamikse letná škola kanoistiky
1. júl 2017-8. júl 2018

Miesto: Červený kláštor
Rieka: Dunajec
Organizátor: Kamikse
Kontakt: klub@kamikse.sk

 

Týždenný kurz jazdenia na divokej vode táborového charakteru.

Dunajec – Červený Kláštor

1.7. – 8.7. 2017

Program: výcvik na vode – základy jazdy na kajaku alebo kanoe, základy správania sa na divokej vode, záchrana a sebazáchrana na tečúcej vode, upevňovanie a zlepšovanie techniky

 

Prednášky – technika a taktika jazdy, výstroj, morfológia rieky, záchrana

 

 

Čo potrebujete: Povinný kompletný vodácky výstroj (pevná loď typu K1, C1 alebo C2, pádlo, prilba, plávacia vesta, zabezpečenie lode proti potopeniu, popruhy na upevnenie lode na vlek). Doporučuje sa neoprénový alebo suchý oblek a obuv vhodnú do lode (viď napr. Dobré rady pre nováčikov)

Výstroj možno v obmedzenom množstve zapožičať v klube KAMIKSE.

 

Ubytovanie: kemp v Červenom Kláštore, vo vlastnom stane, príp. prívese či hojdacej sieti.

 

Strava: z vlastných zásob, v Červenom Kláštore je niekoľko obchodov s potravinami, pri kempe je výletná reštaurácia a stánky s rýchlym aj pomalým občerstvením.

 

Doprava: počas kurzu zabezpečí organizátor, na akciu – zabezpečuje organizátor autobusom z Košíc 1.7. 2017 tam a 8.7.2017 späť.

 

Info a prihlasovanie: Branko (0915 987 039, ) alebo Ďoďo (), resp. v klubovni KAMIKSE. Prihlásiť sa je potrebné do 18.6.2017, pri prihlásení uveď tvoj typ lode a prípadné požiadavky na požičanie výstroja. Prihláška je akceptovaná po zaplatení nevratnej zálohy €20.

 

Počet miest na kurze je limitovaný, tak neváhaj a prihlás sa!

Pri prihlasovaní nezabudni uviesť aj svoje meno, adresu dátum narodenia a email a telefón na ktorom Ťa môžeme v prípade potreby kontaktovať. Ak máš záujem o tričko z letnej školy, napíš nám to tiež, budeš mať istotu, že tam na Teba jedno bude čakať (nezabudni uviesť veľkosť).

 

Poplatky: 64,-EUR/osoba/kurz.

Zľavy a prirážky: študenti –25%, členovia klubu KAMIKSE resp. verní účastníci –14%; pri prihlásení / zaplatení zálohy po stanovenom termíne +20% z celkovej sumy. Uvedené zľavy možno kombinovať.

Poplatky zahŕňajú náklady na dopravu lodí a účastníkov z Košíc na Červený Kláštor a s5, dopravu lodí a účastníkov počas akcie a skúsených inštruktorov.

V cene nie je zahrnuté požičovné za zapožičanie výstroja pre nečlenov klubu Kamikse po dobu trvania kurzu (€20).

V cene nie je zahrnutá cena za ubytovanie v kempe (približne €3 na noc) ani inde a ani strava.

Zálohu môžeš zaplatiť osobne v klube KAMIKSE alebo prevodom na číslo účtu IBAN SK2683605207004200184869. Do účelu platby napíš „KLSK“ a svoje meno.

 

 

Vodák je tvor vynachádzavý a všeličo dokáže vymyslieť aby sa dostal na vodu a pekne si ju užil. A keď už má loď, pádlo a ostatné technické pomôcky ostáva už len to najhlavnejšie – partia kamošov. Ono sa pri pive nájdu všelijakí odvážlivci či iní streštenci, ale aby po prvom splave nestratili hneď loď, pádlo, ľavú topánku, sebavedomie ale hlavne chuť na ďalšie vodácke zážitky – to už chce naozaj dobrý nápad.

 

A práve taký (z uvedených dôvodov) skrsol pred istým časom v hlave Laca Cechlára a vymyslel Letnú školu kanoistiky. Ako najvhodnejší terén a čas sa ukázali Dunajec a prvý júlový týždeň a tak to je už od roku 1991 každý rok.

Ako kdesi spomínal ktosi múdry, na splavovanie „prudko stojacej vody“ (ZW až WWI) človeku toho veľa4-voda50-00.JPG netreba vedieť, v podstate stačí vedieť pádlovať rovno, prípadne ani to nie až tak – veď to sa aj za pochodu nejako vyvrbí. Na WWII až III však už treba čosi viac – nejaké tie onakvejšie riadiace zábery, príťahy, odtláčania, výľahy, závesy, traverzy a hlavne (správne) náklony. No a na ešte ťažšiu vodu – to už treba aj poctivejšie trénovať a všeličo iné.

Naša Letná škola sa zameriava na tú prostrednú skupinu – z nadšencov začiatočníkov a mierne pokročilých sa snažíme za týždeň urobiť nadšencov ešte miernejšie, prípadne viac pokročilých ale vodákov schopných čo-to splaviť a trošku (sa) zachraňovať a teda fungovať spoločne na vode a pri nej. Škola je kurz táborového charakteru s kempovaním v Červenom Kláštore pod monumentálnym viacvrším Tri Koruny v Pieninskom IMGP3310.JPGnárodnom parku kde Dunajec preteká svojim prielomom v kaňone Pienin a vytvára tam optimálne podmienky pre školu kanoistiky – dostatok vody aj v lete, v podstate ľahký nezáludný vodácky terén ale s dostatočným počtom perejok, vracákov a tíšiniek. Cez deň je praktická výuka na vode a po večeroch prednášky o technike, taktike i záchrane a popri i pomedzi väčšinou pohoda a dobrá nálada v partii kamarátov „do dažďa“, teda vlastne na vodu. A ak je vody dosť tak si spestrujeme program o dravšiu poľskú Bialku (WWIII), nech je aj trochu „vzrůšo“.IMGP0892.JPG

Dobré nápady sa zvyčajne osvedčia a tak to bolo a je aj s týmto, o tom svedčí nielen to, že Škola stále funguje, ale aj množstvo vodákov, ktorí cez ňu prešli a je medzi nimi mnoho dnes už veľmi skúsených a šikovných vodákov nielen z Košíc, ale temer z celého Slovenska a aj z Čiech a dokonca sme mali na kurze aj jednu Angličanku, Maďara i Egypťana.

V posledné roky prevzal záštitu nad Letnou školou kanoistiky Klub vodákov Akademik TU – KAMIKSE (www.kamikse.sk) a úspešne napĺňa a prehlbuje poslanie školy.

 

Zdroj: Kamikse Branko Bugorcik
Pridajte prvý príspevok do diskusie

Meno, priezvisko:

Správa:
picleftrightclosefacebook