ŠK BODVA v Nomad Baradla Underground Trail a Malý Pieninský Maratón

Naši bežci sa dňa 13.septembra 2014 zúčastnili na dvoch bežeckých podujatiach. Tamás Elek a Mária Szakács, náš klub reprezentovali na zahraničnej pôde a to v Maďarskej republike a Róbert Boros v Červenom Kláštore. Čiže prvým pretekom na ktorom sa naši bežci zúčastnili bol bežecký závod s názvom Nomad Baradla Underground Trail, ktorý je netradičný tým, že sa behá aj v jeho podzemí. Tento pretek písal svoj 3. ročník a konal sa v Baradla jaskynných chodbách, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Tento rok organizátori pripravili pre bežcov aj 34 km trať oproti minuloročnej 16 km trati. Na 34 km trať, ktorá viedla 2 km pod povrchom a 32 na povrchu s celkovým prevýšením 1200 metrov sa postavil Tamás Elek. Spomedzi 87 bežcov z toho 54 mužov a 23 žien sa umiestnil v mužskej kategórii na peknom 18. mieste s časom 3:43:59 (hod./min./sek.). Na 16 km trať, ktorá taktiež viedla 2 km v jaskynných chodbách a 14 km nad jej povrchom s celkovým prevýšením 500 m, sa postavila Mária Szakács. Na túto 16 km disciplínu sa postavilo 259 bežcov a Marika sa umiestnila v ženskej kategórii na 41. mieste s časom 2:10:11(hod./min./sek.) spomedzi 97 žien. Výborná reprezentácia klubu, začo im obom veľmi pekne ďakujeme.

V Červenom Kláštore nás zase reprezentoval Róbert Boros, ktorý sa postavil na štart Malého Pieninského Maratónu v dĺžke 18 km. Tento pretek sa behal pozdĺž rieky Dunajec v Pieninskom Národnom Parku. Tento pretek má preto limitovaný počet pretekárov nakoľko sa beží v Národnom Parku. Na štart sa postavilo celkovo 123 pretekárov z toho 103 mužov a 20 žien. Náš bežec sa umiestnil na 26. mieste s časom 1:18:31(hod./min./sek.).
Všetkým bežcom ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa športových úspechov.