Výstup na Lysú horu - kráľovnú Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora (1 323 m n. m.) je lúčnatý vrch v pohorí Moravsko-sliezske Beskydy. Na vrchole je križovatka viacerých turistických značiek. Vrchol sa nachádza v katastrálnom území obcí Ostravice, Krásná, Staré Hamry a Malenovice.

Masív Lysej hory je od ďalších častí Moravsko-sliezských Beskýd oddelený hlbokými údoliami Ostravice, Řečice a Mohelnice. Najvyšší vrchol Západných Beskýd má 4 hlavné rázsochy: LukšinecMalchorZimní Polana a Velký Kobylík.

Z vrcholu sa turistom naskytuje výhľad na pohoria Beskýd, Jeseníkov, Malej Fatry, Strážovských vrchov, Bielych Karpát, až po Západné a Vysoké Tatry. Pod vrcholom sa rozprestiera Ostravsko a časť Sliezska.

Na Lysej hore sa nachádza i meteorologická stanica, televízny vysielač, stredisko horskej služby, horské chaty SKI a Lysá hora a ubytovňa Kameňák.

 

My sa na Lysú vyberieme z obce Ostravice, do ktorej aj zostúpime. Kto má zaujem môže sa k nám pridať, nocujeme v horskom hotely Onráš v Ostravici. Cestujeme v piatok 18.4.2014 rano o štvrtej vlakom z Košíc.

Výstup sa uskutoční 19.4.2014 so štartom o 8:00 z Ostravice.

Bližšie info: turistika@skbodva.sk

 


 


Pridajte prvý príspevok do diskusie

Meno, priezvisko:

Správa:
picleftrightclosefacebook