Bratislava Marathon 2015

Cez víkend dňa 29. marca 2015 sa v hlavnom meste Bratislava konal jubilejný 10. ročník Bratislavského maratónu. Na tomto podujatí nechýbali ani bežci Športového klubu Bodva. Dvaja bežci: Alexander Képeš a Róbert Boros sa postavili na kráľovskú disciplínu. Maratónsku trať v dĺžke 42,195 km s pevným povrchom (asfalt, betón, dlažba) zvládli obaja bežci v čase pod 4 hodiny, čo je považované medzi bežcami za skvelý výkon. Štart behu bol o 10:00 hod. pred budovou Slovenského národného divadla na Námestí M. R. Štefánika, kde bol rovnako tak dobeh a aj samotný cieľ preteku. Behali sa dva mestské  okruhy, ktoré viedli časťami Starého Mesta, Nové Mesta a časti Ružinov. Celkovo sa na trať postavilo vyše 900 pretekárov a do cieľa ich dobehlo 874. Medzi nimi boli aj Róbert Boros , ktorý dosiahol čas 3:40:38  (hod./min./sek.) a umiestnil sa celkovo na 384. mieste. Druhým maratóncom bol Alexander Képeš  s časom 3:41:42 (hod./min./sek.) a s umiestnením na  395. mieste. Vynikajúca reprezentácia nášho klubu a skvelé časy na maratónskej trati. Bežci však na trati nemali najideálnejšie podmienky (dážď, vietor, slnko), ale aj napriek tomu trať zvládli a ich hrude dnes zdobí prekrásna a vydretá pamätná maratónska medaila.