ŠK Bodva Moldavská bežecká liga – 5. kolo

V sobotu dňa 28. júna 2014 pokračoval boj o najlepšieho bežca/bežkyňu v Moldavskej bežeckej lige ( MBL ) pre rok 2014. Bežecká liga pozostáva z 10-tich súťažných kôl a v Moldave sa oslavovala jej polovica. A kde inde by sa malo oslavovať, ak nie na domácej pôde. Pre pretekárov bolo pripravené veľké bežecké podujatie a to: XVI. ročník Pohár Bodvy / Bódva- kupa. Na štart sa postavilo celkovo 96 pretekárov a medzi nimi nechýbali ani 12 bežci ( 4 ženy a 8 mužov ) z klubu ŠK BODVA Moldava. Štart bol ráno o 9:00 hod. a už ranný čas naznačil, že pretek bude prebiehať vo veľmi náročnom horúcom počasí. Moldavská trať je profilovo náročná, ale hlavné problémy robí pretekárom slnko a vietor, čo sa stalo aj na tomto ročníku. Avšak všetci bežci mali na trati rovnaké podmienky a tak sa preukázalo, kto má momentálne najlepšiu formu z bežcov. Forma bežcov z MBL sa preverovala na dvoch tratiach. Ženy behali na trati z Debrade do Moldavy v dĺžke 8 km a muži bojovali na polmaratónskej 21 km trati z Moldavy do Jasova a späť. Čiže horúca sobota v Moldave bola pre bežcov bojiskom. Tento pretek bol súčasťou Moldavských slávností a tak bola na námestí veľmi pekná kulisa a silné povzbudzovanie, ktoré hnalo bežcov vpred. Výsledky ukázali, že aj bežci z ligy boli dobre pripravený a až traja muži sa dostali do elitnej top desiatky bežcov z Moldavy na trati Pohára Bodvy. Najlepší traťoví rekord Moldavčana P. Kovácsa z roku 2001, bol však opäť neprekonaný. O rok na 17. ročníku sa už snáď podarí daný rekord nejakému bežcovi z klubu prekonať. Avšak, chce to tvrdú disciplínu a veľmi veľa odbehaných kilometrov a množstvo potu. Držíme však bežcom palce.

V celkovom poradí sa bežci v Moldave umiestnili v nasledovnom poradí a s výslednými časmi (hod./min./sek.):

13. miesto: Štefan Danko – 7 bodov

V poradí 6. kolo MBL sa uskutoční až v mesiaci september. Dovtedy má bežecká súťaž voľno aj keď, bežci samozrejme budú súťažiť aj naďalej, ale už mimo bodovaciu tabuľku. Bodovanie pokračuje teda 5. septembra 2014 na Košice Night Run 2014 o 20:00 hod.. Tento pretek slávy 3. ročník a pobeží sa historickým centrom Košíc. Dĺžka trate bude pre mužov aj ženy 9170 metrov a táto trať je vhodná pre všetky vekové kategórie. Beží sa večer, takže bežci tu nájdu to bežecké čaro, ktoré ponúka tento večerný pretek historickým mestom.

Tak neváhaj a pridaj sa aj ty do bežeckej rodiny a sprav niečo pre svoje zdravie a začni behať.

Viac informácií ohľadom behu a bežeckej súťaže nájdete na domovskej stránke klubu: www.skbodva.sk