Fk Bodva Moldava zimuje na prvej priečke

Fk Bodva Moldava svojim výborným výkonom a bilanciou deväť výhry, štyri remízy a dve prehry zimuje na skvelom prvom mieste. Zhodnotenie jesennej časti a čo sa bude diať počas zimnej prestávky nám priblížil brankár Fk Bodva - Richard Novák.

 

 

Š.K Ako si spokojný s výkonmi tímu v jesennej časti?

 

R.N. Sme nadmieru spokojní s výkonmi v jesennej časti. Keby nám niekto tvrdil pred začiatkom sezóny, že budeme "zimovať" prví v tabuľke, brali by sme to všetkými desiatimi.

Tak ako aj v iných tímoch, aj v našom mužstve sme sa nevyhli zaváhaniam jednotlivcov, ale nijak to neovplyvnilo výkony mužstva. Stále sa dalo spoľahnúť na 8-9 hráčov, ktorí potiahli tím. Myslím si, že sa tím posilnil a dopĺňa sa čo ma za dôsledok skvalitnenie hry.

Takisto si myslím, že prínosom je príchod Mateja Urbana, ktorý nás posunul po taktickej stránke o krôčik vyššie a s Tomášom Dankom tvoria vynikajúcu trénersku dvojicu, ktorá podľa môjho názoru nemá v našej lige konkurenciu.

Celkovo si myslím aj v mene hráčov môžem povedať, že v tíme vládne spokojnosť.

 

Š.K Ktoré víťazstvo v jesennej časti ťa tešilo najviac?

 

R.N. Do každého zápasu idem s tým, aby sme sa ho pokúsili vyhrať. Ale ak by som mal vybrať jeden zápas, ktorého víťazstvo ma potešilo najviac, tak to bol zápas v Poprade, keď sme po prvom polčase prehrávali 0:1 a nakoniec sme ho otočili na 4:1, kedy sme za 20 minút dali 4 góly. Ale ako vravím, poteší každé víťazstvo. O nič menej nás potešili aj ostatné vyhrané osem zápasy  Futbal sa hraje pre radosť, ale aj pre body a som rád, že ich po jesennej časti máme dosť.

 

Š.K Kedy konči tréningový proces jesennej časti?

 

R.N. Po poslednom zápase sme trénovali dvakrát týždenne v Kechneci a na Vyšnom Opátsku.

Trénujeme do 28. Novembra kedy je oficiálne ukončenie sezóny.

 

Š.K Ako bude prebiehať zimná príprava?

 

R.N. Zimná príprava bude prebiehať v domácich podmienkach. Mala by prebiehať v Moldave na umelom trávniku, ak bude spustená prevádzka začiatkom Januára 2014.

Celý plán prípravy bude známy do konca tohto týždňa.

 

Š.K. Aké máte ciele ako klub pre túto sezónu?

 

R.N. Neviem či je táto otázka položená kompetentnej osobe. Plán bol sa umiestniť čím vyššie. My sme sa umiestnili najvyššie. Určite medzi naše plány patrí udržať túto pozíciu. Čo bude v lete nezávisí iba od nás ale aj od sponzorov a ľudí okolo futbalu. Je to otázka do budúcnosti, ale môžem za celý tím poveda, že určite sa pokúsime túto súťaž vyhrať.

 

Š.K. Vráti sa futbal na moldavský štadión?

 

R.N. Opäť je to otázka, na ktorú nemôžem adekvátne odpovedať. Viacerí sa ma nato už pýtali. Zatiaľ sme v Rešici a podľa mojich informácii sa Rešica do Moldavy nechystá. Sám neviem ako je to s pozemkami a vysporiadaním štadióna, koho je teraz štadión, takže k tejto otázke neviem nič bližšie povedať.

 

Š.K. Ako stíhaš prácu a život futbalistu?

 

R.N. Tretia liga nie je časovo tak náročná, takže stíham aj pracu aj futbal. Trénujeme trikrát do týždňa plus víkendový zápas. I keď na tú tretiu ligu trénujeme dosť často, teraz v zimnej príprave nás čakajú aj päť tréningy do týždňa spolu s prípravnými zápasmi to bude časovo náročnejšie. Ale ja si myslím, že ak človek chce tak si to vie zariadiť.

 

Š.K. Čo by si odkázal fanúšikom Fk Bodva?

 

R.N. V prvom rade by som sa im chcel poďakovať za priazeň, zato, že chodili na zápasy Do Rešice, kde nás povzbudzovali. Bolo to pre nás veľké plus. Čo si ja pamäťam tak na zápasy do Rešice toľko lúdi ani nechodilo. V posledných zápasoch bolo tristo a viac divákov, čo je veľmi pekné číslo na Rešicu a dúfam, že nás budú aj naďalej povzbudzovať aj počas zimnej prípravy a samozrejme počas sezóny. My sa im budeme snažiť odvďačiť hlavne dobrým výkonom - víťazstvami a dúfam, že to prvé miesto obhájime.

 

Ďakujeme Rišovi za rozhovor a prajeme veľa šťastia do budúcnosti.

 

Treťoligisti bojujú o postup do druhej najvyššej súťaže, ktorá by mala mať po reorganizácii schválenej konferenciou Slovenského futbalového zväzu (SFZ) vo februári tohto roka dve skupiny po dvanásť účastníkoch. Postúpi tam minimálne dvanásť tímov, ktoré doplnia mužstvá umiestnené v II. lige 2013/2014 na druhej až jedenástej pozícii a zostupujúceho z Corgoň ligy. Šancu bude mať aj ďalší tím z III. ligy podľa územnej príslušnosti: ten sa v baráži stretne s tímom, ktorý v II. lige skončí na poslednom dvanástom mieste. Postupový kľúč zverejnil SFZ už dávnejšie na svojej oficiálnej internetovej stránke.

 

SÚČASNÉ POMENOVANIE SÚŤAŽÍ

CORGOŇ LIGA

II. LIGA

III. LIGA východ, západ

IV. LIGA (VsFZ)

V. LIGA sever, juh (VsFZ)

VI. LIGA Podtatranská, Šarišská, Zemplínska, Košicko-Gemerská, Vihorlatsko-Dukelská (VsFZ)

 

POMENOVANIE SÚŤAŽÍ OD SEZÓNY 2014/15

CORGOŇ LIGA

II. LIGA východ, západ

III. LIGA (VsFZ)

IV. LIGA sever, juh (VsFZ)

V. LIGA Podtatranská, Šarišská, Zemplínska, Košicko-Gemerská, Vihorlatsko-Dukelská (VsFZ)

 


Foto: ŠK BODVA


1 príspevkov v diskusii Zobraziť
(neregistrovaný), 27.11.2013 17:26
dodal by som snad len tolko - chatranie moldavskeho futbaloveho stadiona je iba obrazom celej tejto Slovenskej banan-republiky. Klobuk dole pred predoslym majitelom, ktory dostal futbal tam kde aspon chvilu bol. a tiez aj pred sucasnym, ze sa o to dalej zaujima.

Meno, priezvisko:

Správa:
picleftrightclosefacebook