8. kolo ORŠ Moldavskej bežeckej ligy

Boj o najlepšieho bežca/bežkyňu pokračoval  dňa 6.10.2013 na najstaršom maratóne v Európe a to na 90. Medzinárodnom maratóne mieru. Medzi 9 500 bežcami z 53 krajín nechýbali ani bežci z ORŠ ŠK BODVA MOLDAVSKÁ BEŽECKÁ LIGA. Pre účastníkov ligy išlo v poradí o 8. bodovacie kolo, ktoré rozlúsklo ďalšie poradie v bodovacej tabuľke. Na MMM sa z oddielu prihlásilo celkovo 15 bežcov, z toho 8 žien a 7 mužov. Maratónsku trať v dĺžke 42,195 km absolvovali - 3 súťažiaci, polmaratónsku trať v dĺžke 21,097 km - 11 súťažiaci a beh na 4,2 km - 1 súťažiaci. Štart bol ráno o 9:00 za chladného počasia, ale postupne sa oteplilo a všetci bežci podali nadpriemerné výkony,  ku ktorým ich určite hnala aj samotná atmosféra. Trať bola lemovaná davmi povzbudzujúcich ľudí a živou hudbou, ktorá posúvala bežcov vpred. Dosiahli krásne výsledky s ktorými spravili radosť sebe a aj svojím rodinám. Odmenou bola prekrásna medaila na hrudi, ktorú si zaslúžia iba bežci, ktorí dobehnú po modrom koberci do cieľa. Z našich bežcov dobehli všetci a tak im patrí veľký obdiv a rešpekt za dosiahnuté výsledky.