ORŠ Moldavská bežecká liga - Volkswagen Maraton Praha

Dňa 12. mája 2013 o 9:00 hod. sa konal už v poradí 19. ročník Volkswagen Maraton Praha. Na štart sa postavilo viac ako 9 500 bežcov z vyše 60 - tich krajín sveta. Na jeho štarte nechýbal ani bežec z Oddielu rekreačného športu, ŠK Bodva Moldava. Tým bežcom, ktorý reprezentoval naše mesto a krajinu bol Róbert Boros. Svoj debut na kráľovskej disciplíne v dĺžke 42,195 km zvládol časom 3:57:56 na 2625. mieste a tým pádom je to aj jeho osobný rekord. Štart a cieľ jedného z najkrajších maratónov sveta ohodnotený zlatou známkou Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF), bol naplánovaný na Staromestskom námestí. Prvé maratónske metre sprevádzala bežcov Smetanova - Vltava, na ktorú určite žiaden bežec nezabudne. Trať viedla srdcom metropoly, pozdĺž Vltavy cez Karlov most a rôznymi inými historickými pražskými štvrťami. Po nedávnej tragickej udalosti v Bostone boli organizátori nútení zvýšiť bezpečnosť oproti minulým ročníkom. Maratón bol však z hľadiska bezpečnosti zvládnutý a perfektne zorganizovaný vo všetkých smeroch. Perfektný zážitok a nové skúsenosti sa určite zídu na najbližšom maratóne v Košiciach. Jubilejný 90. ročník MMM v Košiciach sa bude konať dňa 6. októbra 2013 o 9:00 hod.. Dúfam, že sa k behu pridá čím viac ľudí a prekonajú hlavne sami seba.